Świąteczne zakupy online w Stanach Zjednoczonych: liczby i prognozy

Zakupy online to na całym świecie trend rosnący. Doskonałym przykładem w tym zakresie są konsumenci w Stanach Zjednoczonych. Tutaj okres pomiędzy tzw. Czarnym Piątkiem (Black Friday – z reguły ostatni piątek listopada, dzień po Święcie Dziękczynienia) a Bożym Narodzeniem, jest okresem największych zakupów. Amerykanie wydają wówczas setki i tysiące dolarów na prezenty i inne towary, korzystając z oferowanych wówczas obniżek i promocji.

Oto interesujące dane w tym zakresie:

  1. Wylicza się, że po raz kolejny nastąpi wzrost sprzedaży online w okresie świątecznym: w 2013r. było to $ 62.11 milionów, zaś w 2014r. liczba ta ma wzrosnąć do $72.41 milionów.
  2. Aż 33% całej sprzedaży w internecie dokonana zostanie za pomocą urządzeń przenośnych: telefonów komórkowych i tabletów.
  3. Dla 91% kupujących to niska cena jest istotnym czynnikiem w podejmowaniu decyzji o zakupie.
  4. Kolejnym ważnym czynnikiem jest oferowanie przez sprzedawców nieodpłatnej wysyłki towarów: aż 83% kupujących jest gotowa zaczekać dłużej na zakupione produkty, w sytuacji, gdy jest w takim przypadku oferowana nieodpłatna wysyłka. Z badań wynika również, że aż 49% kupujących zrezygnowało z dokonania zakupu z uwagi na koszty wysyłki.
  5. Kupujący spędzają również coraz więcej czasu na czytaniu dodatkowych informacji, opinii na temat poszczególnych produktów. W 2013r. kupujący sprawdzali aż 13 źródeł informacji o danym produkcie.
  6. Dla 74% kupujących bardzo ważnym elementem w procesie zakupu towarów jest bezproblemowy, łatwy i szybki proces składania zamówienia.

Rynek polski a amerykański

Choć dane te dotyczą rynku amerykańskiego, to nie trudno się domyślić, że częsć z prezentowanych powyżej danych można odnieść również do rynku polskiego. W szczególności dotyczy to: bezproblemowego procesu składania zamówienia czy kosztów wysyłki oraz oferowanej ceny produktów.

A oto ciekawa infografika, która prezentuje powyższe oraz inne dane:

 

Holiday Shopping Statistics and Trends

Infographic by- Invesp

Wszelkie Prawa Zastrzeżone Polska Pszczoła